ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI   İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  CHP SULTANGAZİ’DE ‘ ÇANTACI İLE VALİZCİ’DEN ORTAK LİSTE  !

  CHP SULTANGAZİ’DE ‘ ÇANTACI İLE VALİZCİ’DEN ORTAK LİSTE !

  Tarih 26 Ekim 2013, 15:48 Editör

  Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2014 Yerel seçimlerine doğru yaklaşırken Aday Adaylarının da bir bir ortaya çıkmasıyla seçim süreci hız kazandı.


   Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2014 Yerel seçimlerine doğru yaklaşırken  Aday Adaylarının da bir bir ortaya çıkmasıyla seçim süreci hız kazandı.


  Dün Gazi Mahallesinde Sultan Düğün Salonunda  Gazi Mahallesinde bulunan Zara ve bir çok köy derneğinin ortaklaşa düzenlediği CHP Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ali Acar’ı tanıma toplantısında çok ilginç olaylarla karşılaştık.

  Geriye  doğru dönüp baktığımızda  Kemal Kılıçdaroğlu’nun  CHP Genel Başkanı  olmasından sonra CHP’de yıllardır yapılamayan ve hayata geçirilmeye çalışılan parti içi demokrasiyi  sağlamak için Kılıçdaroğlu’nun CHP Tüzüğünü Kurultayda değiştirmesiyle birlikte Kadın ve Gençlere kotanın artırılması ve mahallelerdeki delegelerin belirlenmesi için tüm üyelerin oy kullanma hakkı getirilmişti.

  Parti İçerisindeki Baykalcı ve Kemalci tartışması Gazi Mahallesinde de yaşanmıştı. CHP Sultangazi’de gerçekleşen iki ilçe kongresinde de  karşı karşıya gelen Kemal Kılıçdaroğlu gönüllüsü olduğunu ifade eden Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun  Baykalcı  olarak suçladığı   CHP İl Genel Meclis Üyesi Sait Çoşkunoğlu ile aralarında geçen tartışmalarla ve birbirlerine karşı   söyledikleri ağır ithamlarla  ve Gazi Mahallesinde gerçekleşen  CHP Sultangazi İlçe Yönetimi tarafından düzenlenen Ulaş Çavdar Köy Derneğinde düzenlenen delegelerin nasıl belirleneceği toplantısında konuşan Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun  Coşkunoğlu’na  ;

  “ Sen yıllardır kendi bireysel çıkarların için hareket ettin ve CHP Eski Genel  Sekreteri   Mehmet  Sevigen’in çantacılığını yaptın. Parti içi demokrasinin hayata geçmemesi için çalıştınız.” Dedi.

  Altun’un iddialarına karşılık Coşkunoğlu da şu yanıtı vermişti:

  “ Evet Ben Mehmet Servigen’in çantacısıyım. Siz ise İl Yönetim Kurulu olduğunuz dönemde Deniz Baykal’ın ve Mehmet Sevigen’in valizciliğini yapıyordunuz.” Demişti.


  Geçmişte birbirilerine Çantacı ve Valizci suçlamaları yapan Altun ve Coşkunoğlu, parti içerisinde aynı yörenin insanlarını neden karşı karşıya getirdiler ve neden  Zaza ve Gurmanç  diyerek ayrıştırdılar?

  Dün gece Gazi Mahallesinde Sultan Düğün Salonunda düzenlenen CHP Sultangazi Belediye Başkan A. Adayı Av. Ali Acar’la tanışma toplantısında ortak hareket eden ve programı ortak organize dene Altun ve Coşkunoğlu’nun aynı listede olmasının arkasında yatan nedenler nelerdir?

  2014 Yerel seçimlerinde Sait Coşkunoğlu’nun İl Genel Meclisindeki koltuğunu koruması için ve buna karşılık Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun’un da muhtarlık koltuğunu koruması için mi ittifak  yapıldı ?

  Kendini yıllardır Sosyal Demokrat olarak tanıtan Gazi Mahallesi Muhtarı Nevzat Altun, ikinci kongrede delege seçimini bir mahalle dışında kaybetmesinden sonra Hıdır Karadaş’ın kongrede aday olmasını istememesinin  altında  Coşkunoğlu’yla  dünkü programda yaptığı ittifak mı yatıyor?

    Yıllardır Sosyal Demokrat olduğunu, Parti içi demokrasiyi sağlamaya çalıştığını ve partinin iktidar olmasını dile getiren Altun, CHP Sultangazi’den Belediye Başkan aday daylığını açıklayan 3 Aday Adayı için İlçe Başkanı Ali Boztaş’tan toplantı istemiş midir ? İstediyse alınan cevap nedir ?

  Doğru olanın partide birlik ve bütünlüğü sağlamak için izlenmesi gereken yol bu değil midir?

  Haber de adı gecen Altun ve Coşkunoğlu konuya ilişkin yapacağı bir acıklama olursa burdan aynen yayınlanacaktır.


  Bu haber 1284 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  SİYASET

  Dış Politikada Yine Çark Ettiler

  Dış Politikada Yine Çark Ettiler "Sisi'yle oturmam. Oturursam, kendimi inkar ederim”

  Sultangazi Belediye Meclisin' de Su'dan Tartışma

  Sultangazi Belediye Meclisin' de Su'dan Tartışma Sultangazi Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. dönem toplantısını meclis başkanı Av. Hacı Orhan başkanlığında gerçekleştir...

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  © Sultanhaber - Her hakkı saklıdır. ® erkanali_34@hotmail.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi