Ana Sayfa / Dünya / ABD Askerlerine Saldırı Düzenlendi

ABD Askerlerine Saldırı Düzenlendi

Şahin Kolordu Komutanlığı Sözcüsü Abdul Kahkar Aram, Kuzey’de görev alıyor. Mezar-ı Şerif’in Dehdadi bölgesine ilişkin askeri birlikte bir komando, kendilerini eğitmekte olan ABD askerlerinin üzerine ateş etti.

4 ABD ASKERİ YARALANDI

Saldırı sonrasında 4 Amerikan askeri ağır şekilde yaralandılar. Konuyla ilgili konuşan Aram, olayın ardından saldırganın etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

ABD birliklerinden Afganistan’daki açıklamaya ilişkin açıklamalar geldi. ABD, konunun araştırıldığını ve yakın süre içerisinde çözüleceğini belirtti.

Öte yandan 4 ABD askerinin yaralandığı saldırının ardından akıllara yaklaşık 2 ay önceki saldırı geldi. ABD askerlerine 209’uncu Şahin Kolordu Komutanlığına saldırıldı. Saldıran teröristler, düzenlenen saldırı sonucunda 140 güvenlik görevlisini öldürmüştü.

SALDIRILAR ARTMAYA BAŞLADI

Afganistan’da birlikte çalışan ABD, Afgan ordusu içerisinde son zamanlarda yaşadığı saldırıların sayısı artmaya başladı. Yaklaşık 1 hafta öncede ülkenin doğusunda bulunan Nangarhar vilayetinde yine bir saldırı olmuştu. 1 Afgan askeri, 3 Amerikan askerine saldırmıştı. 3 Amerikan askeri, olay yerinde hayatlarını kaybetmişlerdi.

ABD’li askerlere yönelik bu saldırılar, Beyaz Saray’ın da gündemine girmiş durumda. Konuyla ilgili olarak ABD tarafından bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir