Ana Sayfa / Dünya / ABD Uçakları’ndan Kuzey Kore’ye Gözdağı

ABD Uçakları’ndan Kuzey Kore’ye Gözdağı

ABD’nin Kore Yarımadası üzerinde ses hızını aşmakta olan B-1B tipi iki bombardıman uçağı uçurduğu tespite edilen ABD, resmen gözdağı veriyor.

GÜNEY KORE İLE TATBİKAT İÇERİSİNDE

Güney Kore savaş uçaklarıyla tatbikat içerisinde olacak olan ABD bombardıman uçakları, birlikte manevralar yapıyor. ABD ordusu tarafından yapılan açıklamada ise bombardıman uçaklarının Güney Kore ve Japonya hava kuvvetleriyle iki ayrı tatbikat için bölgede bulunduğunun altı çizildi.

 

UÇUŞLAR KIŞKIRTICI EYLEMLERE KARŞI

Yapılan açıklamada ayrıca “Pasifik cephesinde istikrar bozucu ve kışkırtıcı eylemlere karşı” Japonya, Güney Kore ve ABD arasındaki dayanışmayı göstermeye çalışıldı.

KUZEY KORE’YE GÖZDAĞI VERİLDİ

Yaklaşık 15 tutuklu olarak Kuzey Kore’de kalan ve geçtiğiniz hafta serbest bırakılan 22 yaşındaki ABD’li öğrenci Otto Warmbier’in ülkesinde hayatını kaybetmesiyle birlikte, ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı güç gösteri yaptığı iddia edildi. Manevraların dönmesinde yatan nedenin bu olduğu belirtildi.

Kuzey Kore’den ise ABD, Güney Kore ve Japonya ile işbirliği içerisinde gelen bu harekete karşı henüz bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili olarak Kuzey Kore’nin de bir açıklama yapması bekleniyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir