Ana Sayfa / Dünya / Almanya Türk Gencini Kahraman İlan Etti

Almanya Türk Gencini Kahraman İlan Etti

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunan Altena Belediyesi’nin Başkanının boğazını kesmeye çalışan bir saldırganı Türk dönerci durdurdu. Altena Belediye Başkanı Andreas Hollstein’ın hayatını kurtaran Türk genci Almanya’da kahraman olarak ilan edildi.

Altena’da ailesiyle birlikte işlettiği döner dükkanında yaşanan olay sırasında 27 yaşındaki Türk genci Ahmet demir, saldırganın belediye başkanının sol elini boğazına dolamaya çalışarak, elinde bulunan bıçakla boğazını kesmeyi denediğini söyledi. Belediye Başkanı Andreas Hollstein’ın o sırada kendisini korumak için çalıştığını belirtti.

Saldırganı polisin yardımıyla durdurdular

Saldırganın başkanın boğazını 10-15 santim kadar kestiğini ifade eden Demir, kendisinin de o anda saldırgana bağırdığını fakat saldırganın onu dinlemediğini ve kesmeye başladığını söyledi. O sırada saldırganın eline hamle yapan Demir, elini tuttuğunu ve o esnada annesi ve babasının da içeriye girdiğini söyledi.

Babasının gelerek, bıçağın keskin yerinden tutarak almaya çalıştığını fakat saldırganın da çok güçlü olmasından dolayı ilk denemede alamadıklarını, annesinin Almancasının iyi olmadığı ancak 10 metre ötede bulunan polis karakolundan polisleri çağırmasıyla başkanın kurtulduğunu söyledi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

NATO’dan Özür Açıklaması

8-17 Kasım 2017 tarihlerinde Norveç’in Oslo kentinde Triden Javelin isminin verildiği ve NATO Müşterek Harp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir