Ana Sayfa / Dünya / Aranan DAEŞ’li Kayseri’de Yakalandı

Aranan DAEŞ’li Kayseri’de Yakalandı

Daeş Terör Örgütü’nün infaz görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan ve medyada terör örgütü propagandası yapan Irak uyruklu örgüt üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali Kayseri’de yakalandı.

DAEŞ terör örgütü üyesi olan ve yayınladığı görüntülerde öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman’ı kafasına silahla ateş ederek öldüren terör örgütü üyesi Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terör ve istihbarat Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği ortak çalışmayla Kayseri’de kıskıvrak yakalandı.

2016 yılında DAEŞ terör örgütü yöneticilerinden emir alan Abdulkhaleq Abdulqader, muhalif olan öz kardeşini acımasızca öldürmüştü. Bu görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan DAEŞ terör örgütü üyesi bu görüntülerde terör örgütü’nün propagandasını yaparak cihat çağrısında bulunuyordu. Polis ekipleri yaptıkları çalışmalarda Abdulkhaleq Abdulqader Ali’nin kaçak yollarla Kayseri’ye giriş yaptığını belirledi. Polis ekipleri yaptığı ortak çalışmada teröristi Kayseri’de yakalamayı başardı.

4 DAEŞ’li Yakalandı

Polis ekiplerinin yaptığı operasyonda Abdulkhaleq Abdulqader Aliyle beraber bağlantısı bulunduğu belirlenen Yusuf Mustafa, Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais’i yakalayarak gözaltına alındı. Terör örgütü üyelerinin Kayseri Emniyetinde sorgulamaları devam ediyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir