Ana Sayfa / Dünya / Esed Rejimi Saldırılarını Yoğunlaştırdı

Esed Rejimi Saldırılarını Yoğunlaştırdı

Suriye’de Esed rejimi başkent Şam’da Doğu Guta’ya düzenlediği saldırıları yoğunlaştırdı.

Beşer Esed rejimi Suriye’nin başkenti Şam’da gerginliği azaltma bölgelerinden biri olan Doğu Guta’ya bugün 20’den fazla saldırı düzenledi. Esed rejiminin düzenelediği saldırılarda 2 sivil hayatını kaybetti. Esed rejimi başkent Şam’da Doğu Guta bölgesindeki Arbin, Sakba, Kefer Batna, Ayn Terma, Cobar ve Haresta bölgelerine havadan ve roketle 20’den fazla yoğun saldırı gerçekleştirdi. Esed  rejimin düzenlediği yoğun saldırılarda 20 sivil yaralanırken, 2 sivilde hayatını kaybetti.

Esed rejim güçleri ayrıca aynı saatlerde Şam’ın Harasta bölgesine de yakıcı Napalm bombası ile saldırdı. Esed rejimi ayrıca saldırı düzenlediği Şam’ın Sakba beldesinde de 2’si çocuk, 2’si sivil olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti.

Yaşam Mücadelesi Devam Ediyor

Şam’ın Doğu Guta bölgesinde 400 bin sivil yoksulluk, açlık ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. esed rejiminin sıklaştırdığı ablukalar yüzünden bölgeye temel gıda ve ilaç ürünlerinin girişi durdu. Doğu Guta’da binden fazla çocuk besin ve ilaç eksikliği nedeniyle ölüm riskiyle karşı karşıyalar.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir