Ana Sayfa / Dünya / Irak Depreminin Bilançosu Açıklandı

Irak Depreminin Bilançosu Açıklandı

Dün Irak’ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin bulunduğu noktada meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremin bilançosu açıklandı.

Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde ilk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybederken en az 50 kişinin de yaralandığı açıklandı. Irak- İran sınırına yakın bir noktada meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremin İran bilançosu ise korkutuyor. İran’da ilk belirlemelere göre 328 kişi ölürken 1700’den fazla kişi de yaralandı. Enkaz altında kalan çok kişiye ise daha ulaşılamadı. Deprem Irak ve İran’ın dışında Türkiye, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirliklerinin bazı şehirlerinde de hissedildi.

İran ve Irak’ta bulunan birçok kentte elektrikler kesik durumda, korku yaşayan halk ise geceyi parklarda ve sokaklarda geçirdi. İran’da bugüne kadar ölçülen en şiddetli deprem 2003 yılında 6.6 büyüklüğünde gerçekleşmişti.

Türk Arama Kurtarma Ekipleri Yardıma Gitti

Türk arama kurtarma ekibi ve müdahale biriminden oluşan ekip dün gece saatlerinde askeri kargo uçağıyla Ankara’dan Irak’ın Süleymaniye kentine gitti. Türkiye’nin gönderdiği Türk arama kurtarma ekibinin bölgede enkaz altında çok sayıda ölü ve yaralıyı çıkardığı belirlendi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir