Ana Sayfa / Dünya / Irak’ta Bilanço Belli Oldu

Irak’ta Bilanço Belli Oldu

Birleşmiş Milletler, Irak ile ilgili açıklama yaptı. Irak’ta düzenlenen terör saldırıları sonucunda 415 sivilin hayatını kaybettiğini belirten Birleşmiş Milletler, detaylı bir açıklama yaptı.

KORKUNÇ RAKAM

Konuyla ilgili Birleşmiş Milletler (BM) Irak Yardım Misyonu’ndan (UNAMI) yazılı açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, “Irak’ın farklı bölgelerinde Haziran ayı içerisinde meydana gelmiş olan terör olayları, silahlı saldırılar ve çatışmalarda 415 sivil hayatını kaybetmiştir. Çıkan bu olaylar sonucunda 300 sivil yaralanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

SİVİLLER HAYATINI KAYBEDİYOR

Birleşmiş Milletler (BM) Irak Yardım Misyonu tarafından açıklanan bilançoda, Haziran ayı içerisinde “ölüm riskinin en fazla” olduğu bölge Musul olarak gösterildi. Musul’da 289 vatandaşın öldüğü belirtilirken, 93 yaralı da bulundu. Musul’dan sonra en çok ölü ve yaralının olduğu yer ise Salahaddin olarak gösterildi. Salahaddin’de 32 ölü ve 88 yaralıyla ikinci sırada yer aldı.

DEAŞ unsurlarıyla Haziran 2014 tarihinden beri uğraşan Irak, çatışmaların ortasında kalmış durumda. Irak’ta devam eden bombalı saldırılar da siviller hayatını kaybetme devam ediyor.

Musul’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonlar ise devam ediyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir