Ana Sayfa / Dünya / İsrail O Ülkeye Saldırmaya Hazırlanıyor

İsrail O Ülkeye Saldırmaya Hazırlanıyor

Tarihinin en büyük hava tatbikatını yapan İsrail, Lübnan’a saldırmaya hazırlanıyor.

Hava tatbikatıyla dünyaya gözdağı veren İsrail, Lübnan topraklarına girerek, Hizbullah üslerini ele geçirmeyi hedefliyor. ABD ile ittifak halinde olan İsrail, Lübnan topraklarına girip Hizbullah üslerini ele geçirdikten sonra, Yemen ve Katar’a da operasyon düzenleyeceği iddia edildi. İsrail ordusu hava ve karadan yoğun füze saldırısı ile başlayacak saldırıda sınır hattında yer alan Nakaru’dan Dahiye Celubiyye bölgesine kadar Lübnan’ı işgal edeceği iddia ediliyor.

İsrail işgal etmeyi planladığı Lübnan topraklarında Hizbullah üslerini yok etmeyi hedefliyor. Lübnan’da yer alan Suudi Arabistan destekli sivil grupları Hizbullah ile karşı karşıya getirmeyi düşünen İsrail, böylece Lübnan topraklarını kısa sürede kolayca işgal etmeyi hedefliyor.

Bütün Plan Hazır

Geçtiğimiz hafta İsrail’e ve ABD’ye yakınlığıyla bilinen Lübnan Devlet Başkanı Saad Hariri istifa etmişti. İsrail- ABD ile girdiği ittifak çerçevesinde Lübnan haricinde Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’a da operasyon hazırlığında olduğu biliniyor. İsrail Lübnan’a girmesinden sonra Saad Hariri’nin tekrar Lübnan Devlet Başkanı görevine geri getirileceği iddia edildi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir