Ana Sayfa / Dünya / Merkel’den Türkiye’ye Rest Açıklama

Merkel’den Türkiye’ye Rest Açıklama

Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik lideri olan Angela Merkel ve kardeş parti Hristiyan Sosyal Birlik lideri Horst Seehofer, anlaşmaya vardıkları seçim programını CDU Merkezi’nde ortak basın toplantısıyla kamuoyuna açıklama kararı aldılar.

MERKEL: TÜRKİYE’Yİ REDDEDİYORUZ

Konuşmanın sonlarına doğru Türkiye hakkında da Angela Merkel, önemli ifadeler kullandı. Türkiye’nin AB’ye girme hedefiyle ilgili olarak Merkel, “AB’ye girmek isteyen Türkiye’nin tam üyeliğini reddediyoruz. Türkiye, üyelik şartlarını yerine getirmiyor. Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğü ve hukuk konusunda yaşanan son gelişmelerden dolayı büyük bir endişe içerisindeyiz. Türkiye, tamamen özgür bir ülke olduğu zaman tam üyelik alabilir. Türkiye’nin ret yiyeceğinin garantisini veriyorum.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÇOK YATIRIM

Bavyeralı kardeş partisi Hristiyan Sosyal Birliği ile birlikte Başbakan Angela Merkel’in Hristiyan Demokrat partisi, seçmenlere vergileri arttırılmayacağını açıkladı. Aynı zamanda daha fazla yatırımın yapılacağının da altını çizerek sözünü verdi.

Merkel, bahsi geçen konuyla ilgili çalışmaların yakın zamanda başlayacağını söyledi. Aynı zamanda Almanya halkının, vergi konusunda içini rahat tutması gerektiğini belirtti.

 

 

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir