Ana Sayfa / Dünya / Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters kaynakları ölü sayısının 155’e çıktığını duyurdu. Bölgede bulunan görgü tanıkları ise Bir el-Abed’deki camiye yapılan bombalı saldırının ardından çevreden 4 farklı arazi aracıyla birlikte makineli tüfeklerle de ateş açtığını ifade etti.

Mısır’ın Ariş keninde katliam saldırısı düzenlendi.Cuma namazı sırasında Bir el-Abed’de buluna camideki insanlara karşı düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayıısnın 155’ çıktığı yaralı sayısının ise 120 olduğunu açıklandı. Görgü tanıkları olay yerinde bulunan Reuters muhabirlerine konuştu. Tanıklar Bir el Abed’deki El Ravdah camiinde Cuma namazı kılındığı sırada saldırının yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Sisi acil güvenlik toplantısı düzenledi

Sağlık Bakanı Halid Megahid patlamanın ardından bir televizyon programında açıklama yaptı. Yaraıların Ariş’te bulunan hastanelere götürüldüğünü ve 25 ambulansın görev yaptığını söylerken, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ise patlamanın ardından acil güvenlik toplantısı gerçekleştirdi.

155 kişinin öldüğü açıklana saldırıdan sonra Mısır’da 3 günlük milli yas ilan edildiği ifade edilirken henüz saldırıyı üstlenen bir örgüt ortaya çıkmadı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

NATO’dan Özür Açıklaması

8-17 Kasım 2017 tarihlerinde Norveç’in Oslo kentinde Triden Javelin isminin verildiği ve NATO Müşterek Harp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir