Ana Sayfa / Dünya / NATO’dan Özür Açıklaması

NATO’dan Özür Açıklaması

8-17 Kasım 2017 tarihlerinde Norveç’in Oslo kentinde Triden Javelin isminin verildiği ve NATO Müşterek Harp Merkezi’nde düzenlenen masa üstü tatbikatı sırasından Mustafa Kemal Atatürk ve Recep Tayyip Erdoğan’ın heykeli kullanılmış. Sorumlu olan subaylar ise tatbikattan uzaklaştırılmıştı.

Geçtiğimiz hafta Norveç’in Oslo kentinde NATO tatbikatı sırasında simülasyon hedef tahtalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri konulmuş. Türk askerler tarafından ortaya çıkarılan olayın ardından NATO özür dilemişti.

‘Erdoğan’a garanti verdim’

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, geçtiğimiz hafta yaşanan skandalın ardından bir kez daha açıklamada bulundu. Bir daha NATO bünyesinde bu şekilde bir sorunun meydana gelmeyeceğini ifade eden Stoltenberg, Erdoğan’ı Cumartesi günü telefonla arayarak özür dilediklerini ve bu kapsamda sorumlu olanlarında cezalandırılacağını belirttiğini söyledi.

 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, açıklaması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tatyyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu görüşmede skandalla ilgili özür dilediklerini ifade eden Stoltenberg, bu olaya sebep olan kişilerle ilgili soruşturmaların devam ettiğini, bu tür sorunların da yaşanmayacağı konuusnda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a garanti verdiğinin altını çizdi.

 

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir