Ana Sayfa / Dünya / Soçi’deki Zirvede YPG Yok

Soçi’deki Zirvede YPG Yok

Türkiye Dış İşleri Bakanlığı’ndan Suriye ve devam eden iç savaş hakkında özet bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, PYD’nin Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenmesi planlanan Suriye Hakları Kongresi’nde bulunmayacağı bildirildi. Yeni Suriye’de rejim imzasının olmamasının belirtildiği açıklamada, Rus basını tarafından Soçi’de düzenlenmesi planlanan kongre için Şubat ayının tarih gösterildiği ancak resmi yetkililerden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Açıklamanın devamında Suriye’de bulunan Kürtlerin yeniden inşa edilecek olan Suriye hakkında siyasi girişimlerde yerinin olması gerektiği belirtilirken, Soçi’de düzenlenecek konferansa da YPG / PYD uzantısı ve bağlantısı olmayanların katılmasında herhangi bir sorun olmayacağı eklendi.

ABD tarafından verilen silahlar Türkiye’yi tehdit ediyor

Suriye’nin kuzeyinde bulunan YPG’nin ABD tarafından desteklendiğinin altının çizildiği açıklamada, ABD yönetiminin bir ahenk içinde hareket etmediğinin görüldüğü, bir önceki Obama yönetiminde taahhütlerin verilmiş olduğu ancak bunların teknik düzeyde yerine getirilmediği belirtildi .

YPG/PYD’ye verilen silahlar kapsamında bir bilgi paylaşımının yapıldığının ancak bunun net bir şekilde olmadığının belirtildiği açıklamada, asıl konunun verilen bu silahların ‘Türkiye’ye bir tehdit olarak gösterilmesidir’ denildi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

NATO’dan Özür Açıklaması

8-17 Kasım 2017 tarihlerinde Norveç’in Oslo kentinde Triden Javelin isminin verildiği ve NATO Müşterek Harp …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir