Ana Sayfa / Dünya / Suudi Arabistan’a Füzeli Saldırı

Suudi Arabistan’a Füzeli Saldırı

Yemen, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a balistik füze saldırısı gerçekleştirdi.

Yemen’in gerçekleştirdiği füze saldırısı sonrasında Arabistan’da çok sayıda bakan ve komutan görevden alındı. Suudi Arabistan medyasının yaptığı haberlere göre gerçekleştirilen saldırı sonucu Suudi Arabistan’ın bazı prens ve bakanlarında gözaltına alındığı iddia edildi.

Yemenin Suudi Arabistan’ın başkenti Riyada yönelik gerçekleştirdiği balistik füze saldırısı füze savunma sistemleriyle Riyad kenti yakınlarında etkisiz hale getirildi. Savunma sisteminin, füzeyi imhası sırasında çok şiddetli gürültü meydana geldi. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gerçekleştirilen operasyonu Husiler üstlendi. Husiler ve Salih yanlıları Eylül 2014 yılından bu yana Yemen’in başkenti Sana ve bazı bölgeleri denetim altında tutuyor.

Suudi Kabinesinde Önemli Değişiklikler

Suudi medyası kraliyet kararnamelerine göre, Kraliyet Muhafızları, Ekonomi ve Planlama bakanları ile Deniz Kuvvetleri Komutanının değiştirildiğini iddia etti. Suudi Arabistan Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu acil toplanarak bazı bakanları ve prensleri gözaltına aldığı belirtiliyor. Tutuklanan bazı prens ve eski bakanlar rüşvet ve yolsuzluklara karıştığı iddia ediliyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir