Ana Sayfa / Dünya / Suudi Prenslerin 5 Yıldızlı Cezaevi

Suudi Prenslerin 5 Yıldızlı Cezaevi

Suudi Arabistan’daki yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanan prenslerin cezaevinde çekilmiş fotoğrafları yayınlandı.

Suudi Arabistan’ın Prensi Muhammed bin Selman’ın bizzat yakından ilgilendiği yolsuzluk soruşturmasında birçok prens, bakan ve iş adamı gözaltına alınmıştı. Riyad’da bulunan Ritz Carlton cezaevinde bulunan Prens Velid bin Talal ile Kraliyet Muhafızları’ndan Sorumlu Bakan Mutib bin Abdullah’ın 5 yıldızlı oteli andıran cezaevinde çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Basına ve sosyal medyaya sızan fotoğraflarda Suudi prens ve bakanların yer yatağında yatıyorlar. Ortaya çıkan fotoğraflarda Suudi Prens ve bakanların keyiflerinin oldukça yerinde olduğu gözüküyor. Hakkında birçok söylenti bulunmasına rağmen hakkında fazla bilgi olmayan Ritz Carlton cezaevi ülkenin en rahat cezaevlerinden biri olduğu belirtiliyor.

Operasyonlar Güç Göstergesi Mi ?

Suudi Arabistan’da başlatılan yolsuzluk soruşturmasında içlerinde 11 prens, 4 bakan, eski bakanlar ve iş adamlarının da bulunduğu toplam 208 kişi 100 milyar dolarlık yolsuzluk yapmakla suçlanıyor. Yapılan operasyonlar ülkede şok etkisi yaratırken, Suudi Arabistan Prensi Muhammed bin Salman’ın gücü kendi elinde toplama çabası olarak yorumlanıyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Mısır’da Ölü Sayısı Artıyor

Bu sabah Mısır’ın Ariş kentinde cuma namazının gerçekleştiği sırada patlama gerçekleşti. Olay yerinde bulunan Reuters …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir