Ana Sayfa / Eğitim / e-YDS Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek

e-YDS Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 23 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (e-YDS) için son başvuru tarihini açıkladı.

23 Aralık 2017 tarihinde binlerce adayın katılacağı Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (e-YDS) Ankara’da 14:45’te başlayacak.

Sınav için adayların ÖSYM’nin aday işlemleri Sistemi’ne giriş yapması gerekiyor. Sınav için başvurusunu tamamlayan adaylar, sınav için gerekli olan sınav giriş belgesini almak için beklemeye başlayacak.

Kontenjan dolduğu anda sistemde ödemeler otomatik olarak durdurulacak

Başvuru süresinin bitmesinin ardından sınav giriş belgeleri yayınlanacak. Sınava girmek isteyen adaylar için 29 Kasım itibariye başlayan başvuru süresi 14 Aralık 2017 tarihinde sona erecek.

E-YDS ‘ye girecek olan adayların kontenjan sayısı ise sınırlı. Kontenjan sayıları ise İstanbul’da 432, Ankara’da 4 bin 200, İzmir’de ise 112 olarak belirlendi.

Kontenjana dahil olmak için gereken şey ise sınav ücretini ilk yatırmış olmak. Kontenjanlar tamamlanırsa sistem otomatik olarak kapanacak ve ödeme alınmayacak.

Sınav tamamen internet ortamında yapılacağı için, adayların sisteme alışması için e-deneme sınavları hazırlanmış halde bulunuyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir