Ana Sayfa / Ekonomi / Fakıbaba’dan Kırmızı Et Açıklaması

Fakıbaba’dan Kırmızı Et Açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Çukobirlik tarafından Şanlıurfa’da kurulan, Sawgın Çırçır ve Prese Fabrikasının açılış törenine katılım gösterdi. Açılış Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, açılış töreninde konuşma yaptı. Konuşma sırasında, 3 yılın ardından Türkiye’de ithal et yapılmacağını söylerken, kendi et ihtiyacımızın karşılayacağının garantisini verdi. Açılışta Gümrük Bakanı Tüfenkçi’de pamuk üretiminde Türkiye’nin ilk 5 ülke arasında yer aldığını ifade etti.

Kişi başı et tüketimini 15 kiloya çıkaracağız

Bu döemde yapılan et ithalatının geçici bir durum olduğunu altını çizen Fakıbaba, yakın zamanda et tüketimini kişi başı 15 kilograma çıkaracaklarını vurguladı. Kendisinin de hayvanın ithal edilmesine karşı olduğunu dile getiren Fakıbaba, vatandaşlarının et yemek zorunda olduğunu vurguladı.

İktidara gelmeden önce kişi başına olan et tüketiminin 6,1 kg, şuanda ise 14,7 kilogram olduğunu söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bu miktarı 15 kiloya çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Havayolları Yolculara Tazminat Ödeyecek

Oluşturulan ‘Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik’ taslağına göre yolcular uçuşlara uzun rötar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir