Ana Sayfa / Ekonomi / Kıdem Tazminatında Sona Yaklaşıldı

Kıdem Tazminatında Sona Yaklaşıldı

Son günlerde milyonlarca çalışan için önemli bir konu haline gelen ve yakından ilgilendiren kıdem tazminatı çalışmalarının hem işçi hem de işveren sendikalarının talebi doğrultusunda erteleneceği iddia edildi.

Çalışmalarda sona gelindi.

Gün geçtikçe daha da karmaşıklaşan kıdem tazminatı fonunun akibeti konusundaki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Hem işçi hem de işveren sendikalarının talebi doğrultusunda kıdem tazminatı fonu kurma çalışmalarının  erteleneceği iddia edildi. Kuşkusuz sosyal diyalog, hükümet, işveren ve işçi temsilcilerinin ekonomik ve sosyal politikalarla ilgili ve ortak ilgi alanlarına giren konularda gerçekleştirdikleri her türlü görüş alışverişini, bilgi birikimlerinin aktarımlarını, karşılıklı uzlaşıyı da içinde barındıran bir süreçten oluşur.

Yüzde 70’lik uzlaşma aranıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir soru üzerine kıdem tazminatında yüzde 70’lik uzlaşma aradıklarını belirtti. Bakan Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusunda taraflarla görüştüklerini ve 13 Temmuz’a kadar kendilerine verilen yazılı metinler üzerinden ortak noktaları bulmaya çalışacaklarını bildirerek “Burada bir tarafta işveren var bir tarafta da çalışan var. İkisi arasındaki ortak nokta yüzde 50’lerin üzerine geçtiyse biz çalışmaları yüzde 70’in üzerine taşımaya gayret ederiz. Yüzde 70’in üzerinde yakaladığımız anda biz hükümet olarak TBMM’ye götürürüz. Bunu bu önümüzdeki 10 gün içinde yakalayabilecek miyiz? İşte onu ayın 13’ünden sonra göreceğiz” sözlerini kullandı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

YEKA İhale Tarihi Belli Oldu

Yenilenebilir enerji türlerinden olan Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) için yapılacak ihalenin tarihi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir