Ana Sayfa / Ekonomi / Volkswagen Araçlarını Geri Çağırıyor

Volkswagen Araçlarını Geri Çağırıyor

En başarılı otomativ şirketlerinden biri olan Volkswagen, binek araç segmentindeki 766 bin otomobili fren kontrol sistemlerinde yazılım güncellenmesi yapılması için tüm dünyada geri çağırdığı öğrenildi.

Sorun oversteer ve understeer.

Volkswagen sözcülerinden yapılan açıklamaya göre fren kontrol sistemi bazı sürüş koşullarında doğru çalışmada sıkıntı yaşıyor. Şirket sorunu arkadan kopma (oversteer) ve önden kopma (understeer) olarak bilinen ve aracın direksiyon vasıtasıyla verilen dönme açısına karşı aşırı tepki vermesi veya az tepki vermesi durumunda yol tutuşunu sağlayamayarak savrulması olarak gösterdi.

Tüm dünyada 776 bine ulaştı.

Volkswagen’in araçları geri çağırarak yapmak istediği yazılım güncellemesi olmadığı takdirde, ani fren esnasında da fren kontrol sisteminin ideal şekilde çalışmadığını şirket yetkilileri duyurdu. Volkswagen  sorun sebebiyle Almanya’da 288 bin VW markalı otomobili geri çağırmak durumunda kaldı. Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre Audi ve Skoda markaları da dahil edildiğinde bu sayı 385 bine kadar çıkıyor. İsviçre’de ise 22 bin aracın geri çağırıldığı bildirildi. Tüm dünya genelinde geri çağırılan araç sayısı ise 766 bini bulduğu öğrenildi.

 

 

 

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

YEKA İhale Tarihi Belli Oldu

Yenilenebilir enerji türlerinden olan Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) için yapılacak ihalenin tarihi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir