Ana Sayfa / Güncel / Adil Öksüz’ü Gördüm İddiası

Adil Öksüz’ü Gördüm İddiası

İbrahim Demir adlı bir vatandaş FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’le ilgili, “Onu yaylada gördüm. Televizyondaki görüntülerine göre daha zayıftı. Sakal ve bıyığı yoktu. Kafası da tıraş edilmişti” diye iddiada bulundu.

Sahte pasaport bulmaya çalışıyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yakalanan ancak bırakılan ve kayıplara karışan FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz’ün aranırken sahte pasaport edinmeye çalıştığı bilgisi elde edildi. Adil Öksüz’ün yine arandığı tarihlerde iki ayrı hesaptan para çektiği de MASAK raporuyla ortaya çıktı.

CİMER’e yazdı

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan ve bir süre Sakarya Sapanca’da kaldığı ileri sürülen FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz’le ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. Sakarya’da yaşayan İbrahim Cenk Demir iddia sahibi. ‘Silahlı tehdit’ suçundan ceza alarak 2016’da Geyve Açık Cezaevi’ne konulan ve Mart 2016’da cezaevinden kaçan Demir (30), sahte kimlikle dolaşırken 28 Şubat 2017’de yakalandı ve Maltepe Cezaevi’ne yerleştirildi. İbrahim Demir yaklaşık iki ay sonra, 13 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yazı yazarak, Öksüz hakkında bilgi vermek istediğini söyledi. 15 Haziran’da Demir’in ifadesi kayıtlara geçti.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir