Ana Sayfa / Güncel / Binali Yıldırım Üçüncü Havalimanı’nın Şantiyesinde Konuştu

Binali Yıldırım Üçüncü Havalimanı’nın Şantiyesinde Konuştu

İstanbul 3. Havalimanı’nda şantiye çalışanlarıyla birlikte iftar yapan Başbakan Binali Yıldırım, iftar sonrası önemli açıklamalar yaptı.

“TÜRKİYE GERÇEĞİNİ DİKKAT KESİLSİNLER”

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin her geçen sene daha da büyüdüğünü belirtti. Yıldırım, “Türkiye’yi başka ülkelere şikayet etmek için bazıları yollara düştü. Türkiye gerçeğini unutmasınlar ki, Türkiye büyüyor. Kıskananlar var. Kıskanma kardeşim biraz daha çalış senin de olsun. İşte görüyorsunuz arkamızda dünyanın en büyük eseri yükseliyor. Bu eser Türk milletinin azmini gücünü kararlılığını ve geniş vizyonunu gösteriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 15 yıl boyunca memleketin her köşesine dev eserler yaptık.”

“BİZ İMPARATORLUK GELENEĞİNDEN GELİYORUZ”

 

“İstanbul havacılıkta dünyanın merkezi oluyor. Son 15 yılda havayolu halkın yolu haline geldi. Türkiye ortalama büyümesi yüzde 6 civarında olduğu halde her yıl havacılık Türkiye’de 2002’den beri yüzde 15 büyüdü. onun için iç ve dış hatlarda toplam 33 milyon yolcu taşınırken bugün bu sayı 200 milyona yaklaştı.

Bize acımasızca saldırdılar. Niye Türkiye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor, başka işiniz yok mu bu kadar büyük projelere ne gerek var? Biz imparatorluk geleneğinden geliyoruz. Çok değil daha 100 yıl önce dünyanın bir numaralı ülkesi, bir numaralı milleti idik.”

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir