Ana Sayfa / Güncel / Demirtaş Kelepçelenmeyi Reddetti

Demirtaş Kelepçelenmeyi Reddetti

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, kelepçeli bir şekilde mahkemeye gelmeyi reddedince hakim karşısına çıkmadan koğuşuna döndü.

40 avukat protesto etti.

Yaşanan olay sonucu yaklaşık 40 avukat da alkış ve sloganlar eşliğinde durumu protesto ederek salondan ayrıldı. Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen bir festivalde yaptığı konuşmada “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılamak” suçundan yargılanan Demirtaş Ankara Adliyesi’nde görülecek duruşmaya bizzat katılma talebinde bulunmuş, mahkeme Demirtaş’ın bu talebini 30 Haziran 2017 tarihinde kabul etmeyi uygun görmüştü.

 04.10’da koğuşuna döndü.

Selahattin Demirtaş, sabaha karşı saat 03.40’ta duruşma için Ankara’ya getirilmek üzere tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde servis aracında kendisine kelepçe takılmak istenmesi üzerine Jandarma Bölük Komutanı ve nöbetçi müdür ile görüştü. Yaptığı görüşmede halen milletvekili olduğunu ve dokunulmazlığının devam ettiğini belirten Demirtaş’ın kelepçe takılması halinde duruşmaya gitmeyeceğini ifade ettiği bilgisi elde edildi. Jandarma Bölük Komutanının kelepçesiz götüremeyeceklerini belirtmesi üzerine Demirtaş duruşmaya katılmayı istemeyerek hakim karşısına çıkmadı ve saat 04.10’da kaldığı koğuşa döndü.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir