Ana Sayfa / Güncel / Denizli Başsavcısının Ölümüyle İlgili Flaş Gelişme

Denizli Başsavcısının Ölümüyle İlgili Flaş Gelişme

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin öldüğü kazada kamyon şoförü 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve arabanın makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin öldüğü kazayla ilgili tutuklu bulunan kamyon şoförü Uğur Tufan görülen mahkeme çerçevesinde 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Görülen mahkemede tutuksuz olarak yargılanan 3 sanık ise beraat etti. 10 Mayıs’ta Denizli’de meydana gelen trafik kazasında, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde bulunduğu araç Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na giderken, Uğur Tufan yönetimindeki kamyonla çarpışmıştı.

Kazada Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, makam şoförü Muzaffer Akşehirli ölürken, arabada yer alan koruma polisi Ramazan Uğur yaralanmıştı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’inve koruma şoförünün öldüğü kazanın davası bugün görüldü.

Kamyon Şoförü Tutuklandı

Kazayı gerçekleştiren Uğur tufan ve kamyonun sahibi Zeki Akyol ile şantiyenin şefi İbrahim Yağız ile şirketin şantiye sorumlusu Ali Ünlüer hakkında ölüme sebep olmaktan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Denizli Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada Uğur Tufan 12 yıl hapis cezasına çarptırılırken diğer 3 kişi ise beraat etti.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir