Ana Sayfa / Güncel / Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları değiştirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen uyarı yazısıyla Diyarbakır Yeniköy Asri Mezarlığı’nda bulunan PKK’lı teröristlere ait olan üzerinde şehit veya örgütü simgeleyen flama ve sloganların bulunduğu mezar taşları değiştirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün uyarı yazısını işleme alan Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri bugün akşam saatlerinde Diyarbakır Yeniköy Asri mezarlığında bulunan ve ilk olarak tespit edilen 25 PKK’lı teröriste ait mezar taşlarını değiştirdi. Üzerlerinde terör örgütü PKK/ PYD simgelerinin yanı sıra sloganlarının da bulunduğu mezar taşları, belediye ekipleri tarafından yaptırılan ve üzerinde sadece ölen kişinin adı soyadı, doğum ve ölüm tarihi ile ruhuna Fatiha yazılı mezar taşları konuldu.

Geniş Güvenlik Önlemleri Alındı

Hazırlanan yeni mermer taşları, Diyarabakır Emniyet Müdürü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında değiştirildi. Mezar taşlarının değiştirilmesi sırasında geniş güvenlik önlemleri alınması dikkatlerden kaçmadı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Akdağ’dan Nato Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ AK Parti’nin İspir ve Pazaryolu ilçe kontrollerine katılmak için Erzurum’a geldi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir