Ana Sayfa / Güncel / FETÖ’nün Asker Yapılanmasına Ağır Darbe

FETÖ’nün Asker Yapılanmasına Ağır Darbe

Ağrı merkezli farklı 11 ilde yapılan FETÖ/ PDY’nin askeri yapılanmasına yapılan  operasyonunda hakkında gözaltı kararı bulunan 32 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubundan 26 muvazzaf asker gözaltına alındı.

FETÖ/ PDY’nin askeri yapılanmasına karşı bir operasyon da Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı gerçekleştirdi. Kocaeli merkezli 16 ilde düzenlenen operasyonda 1’i ihraç, 21’i muvazzaf asker 22 şüpheli gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan 8 askerin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/ PDY’nin askeri yapılanmasına yönelik yaptığı soruşturma doğrultusunda, 3’ü ihraç, 27’si muvazzaf toplam 30 asker hakkında gözaltı kararı verdi.

Polis ekipleri, bugün sabah saatlerinde  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/ PDY’nin askeri yapılanmasına başlattığı soruşturma kapsamında Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Elazığ, Samsun, Hatay, Konya, Balıkesir, Zonguldak, Amasya, Bitlis, Gaziantep, Ağrı ve Çorum’da daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

11 İlde Eş Zamanlı Operasyon

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/ PDY’nin başlattığı operasyon kapsamında 11 ilde daha önce belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan 26 kişi gözaltına alınırken, hakkında yakalama kararı olan 6 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir