Ana Sayfa / Güncel / Firar Edip Sosyal Medyada Paylaşım Yaptı

Firar Edip Sosyal Medyada Paylaşım Yaptı

Yazar Sevan Nişanyan cezaevinden firar ederek yurt dışına kaçtı. Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” şeklinde paylaşım yaptı.

9 ayrı dosyası vardı.

Sevan Nişanyan Şirince’de SİT alanındaki arazide iki kez mühürlenmesine rağmen ev yapması gerekçesiyle hapishaneye düşmüştü. Bugün twitter hesabından yapılan paylaşımda “Kuş uçtu. Darısı geride kalan seksen milyonun başına” ifadelerini kullandı. Gazeteci Ali Topuz da, twitter hesabından Sevan Nişanyan’ın açık cezaevinden firar ettiğini ve yurt dışına kaçtığını bildirdi. Nişanyan aleyhinde kesinleşen cezalar, mühür bozma ve 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçlarından dokuz ayrı dosyası mevcuttu.

Açık cezaevine nakledilmişti.

11.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan ve 3 yıldır cezaevinde bulunan Sevan Nişanyan, Aydın Yenipazar Cezaevi’nden Sultanhisar Açık Cezaevi’ne nakli yapılmıştı. Nişanyan nakille ilgili Agos’a yaptığı açıklamada, açık cezaevinde şartların daha iyi olacağını söyleyerek, “İmkânlar çok daha iyi; dışarıda jandarma beklemiyor, gün içerisinde istediğimiz gibi bahçede dolaşabiliyoruz, hastaneye gitmek zorunda kaldığımızda, büyük güvenlik önlemleri alınmıyor. Ayrıca üç ayda bir izin veriliyor ve gün boyunca istediğimiz zaman telefon edebiliyoruz” diye kendisini ifade etmişti.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir