Ana Sayfa / Güncel / İstanbul’a Sağanak Uyarısı

İstanbul’a Sağanak Uyarısı

Trakya ve İstanbul ile Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde Meteoroloji, sağanak uyarısında bulundu. İstanbul için akşam saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmininde bulunulurken, sabah saatlerinde sis etkisini etti.

Vapur seferleri iptal

İstanbul’da saat 03.00’ten itibaren Boğaz’da ve bazı bölgelerde etkili olan sis nedeniyle ulaşımda bazı aksamalar meydana geldi. Yoğun sis sebebiyle görüş mesafesi düşerken, sürücüler güçlükle yollarına devam etti. Hava koşulları nedeniyle saat 06.00’dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar- Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferlerinin karşılılı bir şekilde iptal edildiği öğrenildi.

Sağanak geliyor

Son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesi ile İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmini yürütülüyor. Kırklareli ve Edirne çevrelerinde öğleden sonra başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam ve gece saatlerinde Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir