Ana Sayfa / Güncel / İstanbul’a Sağanak Yağış Geliyor

İstanbul’a Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji, İstanbul için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) da Twitter’da n yayınladığı uyarı ile İstanbullulara sel ve su baskınlarını olabileceğini bildirdi.

Yağışlar Trakya çevresinde etkili.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege’nin kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Düzce ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor.. Yağışların; Trakya çevreleri ile Edirne’nin doğu, Çanakkale’nin kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Batı’da sıcaklık düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece düşüşe geçecek, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir