Ana Sayfa / Güncel / İstanbul’da Yağmur Hayatı Felç Etti

İstanbul’da Yağmur Hayatı Felç Etti

İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbulluların çok zor zamanlar geçirmesine sebep oldu. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar oluştu. İstanbul’da en fazla yağışı alan Silivri’de evlerinde mahsur kalanlar için botlarla kurtarılma çalışmaları yapılıyor.

Valilik açıklama yaptı

İstanbul Valiliği, “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur” şeklinde açıklama yaptı. İstanbul’da gece aralıklarla yağan yağmur sabah saatlerinde şiddetini arttırdı. Sabah 8.30’da havadaki siyah bulutlar sebebiyle gün karanlık başladı. Şiddetli yağış nedeniyle bir çok yeri su bastı, yollarda mahsur kalan araçlar olduğu öğrenildi. Yoğun yağış İstanbul’da trafiği kilitledi, toplu ulaşımı da olumsuz etkileri oldu.

Vatandaş yüzerek iş yerine gitmeye çalışıyor

Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa yönü bir süre kullanıma açık olmayacak. AKOM ve İstanbul Valiliği sel ve su baskınlarına karşı İstanbulluları uyarıda bulundu. Valilik, zorunlu olmadıkça vatandaşlardan özel araçlarıyla trafiğe çıkmamasını rica etti. Öte yandan Üsküdar’da çekildiği belirtilen ve DHA whatsapp hattına ulaştırılan görüntüde su dolan yolda bir kişinin yüzerek işyerine ulaşmaya çalıştığı görüntülendi.

 

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir