Ana Sayfa / Güncel / Jetler Hedefleri Vurmaya Devam Ediyor

Jetler Hedefleri Vurmaya Devam Ediyor

Türk savaş uçakları sınırın 180 kilometre ötesinde yer alan Irak’ın Süleymaniye kırsalına bomba yağdırdı.

PKK’yı tamamen bitirmek isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri Kandil ve Sincar’a yapılması beklenen askeri harekat öncesinde sınır ötesine geçerek Irak’ın Süleymaniye kırsalına bomba yağdırdı. Havalanan jetler sınır ötesinde daha önce tespit edilen PKK’ya ait hedefleri vurdu. Avaşin- Basyan ve Hakurk bölgelerindeki PKK kamplarına düzenlenen hava harekatında teröristlere ait olduğu tespit edilen barınaklar, silah mevzileri ve mühimmat depoları imha edildi. Jetlerin vurduğu hedeflerde 40’dan fazla teröristin öldürüldüğü tespit edildi.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar sınır noktasına gelerek burada yer alan askeri birlik, karakol ve üs bölgelerinde incelemelerde bulundu. Hulusi Akar beraberindeki heyet geceyi Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca 6. Hudut Tabur Komutanlığında geçirdi.

Sınırötesi Operasyon

Irak’ın Süleymaniye kırsalına düzenlenen hava operasyonunda PKK’nın İran’daki kolu olan PJAK mevzileri de vuruldu. PKK’ya düzenlenen sınır ötesi hava operasyonunda sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kandil ve Sincar’a büyük harekat düzenlemesi bekleniyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir