Ana Sayfa / Güncel / Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilenler

Kurban Bayramı Hakkında Merak Edilenler

Vatandaşların merakla beklediği Kurban Bayramı tatilinin, bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla birleşmesiyle birlikte 6 güne çıkacağı iddiası gündemde.

Sıra ikinci bayrama geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, milyonlarca vatandaşın merak ettiği 2017 Kurban Bayramı tarihini paylaştı. Ramazan Bayramı ardından yılın 2. dini bayramına odaklanan vatandaşlar hem kurban ibadetini yerine getirebilmek, hem de tatil planlarını kurgulayabilmek için Kurban Bayramı tarihini ve tatil takviminin paylaşılmasını bekliyordu.

Arefe 31 Ağustos.

Kurban Bayramı, her yıl biraz daha geriye gelerek yaz aylarına doğru çekiliyor. Bu sene, 31 Ağustos Perşembe günü Arefe günü olacak. 01 Eylül- 04 Eylül arası ise Kurban Bayramı’nın dört günü. Yani bu yıl, arefe günü de dahil edilirse Kurban Bayramı 31 Ağustos Perşembe günü başlayıp 04 Eylül Pazartesi günü sona erecek. Özellikle tatil merkezlerinin merakla beklediği tatil uzatma ve birleştirme kararı bu yıl uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olması, arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi konusunu gündemde kendisine yer ediniyor. Bu gelişmeyle birlikte toplam tatil süresi 6 güne çıkacağı düşünülüyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir