Ana Sayfa / Güncel / Ölen Terörist Sayısı 46’ya Yükseldi

Ölen Terörist Sayısı 46’ya Yükseldi

Sabah saatlerinde gelen 8 şehit haber üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri hainlere karşı 3 ilde son zamanların en ağır darbelerinden birini vurdu.

Hakkari, Tunceli ve Şırnak’ta yaşanan çatışmalarda 46 vatan haini ölü olarak ele geçirildi. Gün boyu yaşanan çatışmalar akşam saatlerinde de devam etti. Sabah saatlerinde Hakkari Şemdinli’de Irak sınırında Türkiye’ye sızmayan çalışan terörist grubuyla yaşanan çatışmada 6 asker, 2 köy korucusu şehit oldu. Şehit haberinden sonra Diyarbakır Ana Jet Üstünden operasyon için F- 16 peş peşe kalktı. Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari ve Tunceli kırsalında teröristlere bomba yağdırdı. PKK’ya sabah saatlerinden itibaren darbe üstüne darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri akşam saatlerinde de operasyonlara devam etti.

Teröristlerin geldiği bölgenin Kaniraş kampı olarak belirtilen yer olduğunu düşünen terör uzmanları operasyonların sonuç vermesi açısından bu bölgeye de operasyon yapılması gerektiğini savunuyorlar.

Öldürülen Terörist Sayısı 46’ya Yükseldi

Operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı bugün Hakkari, Tunceli ve Şırnak’ta yaşanan çatışmalarda 46 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyonların uzun bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir