Ana Sayfa / Güncel / PKK İftira Hazırlığında

PKK İftira Hazırlığında

Amerika’nın ‘Türkiye size saldırmaz’ diye güvence verdiği terör örgütü PKK, Afrin harekatı öncesi Türkiye ve Avrupa’da yürütülecek provokatif eylem hazırlıkları içerisinde. Afrin, Kamışlı ve Ayn el Arab’da 12 terör destekçisi dernekle toplantılar yapan PKK, “Köyleri bombalayarak, sivil katliam var, deyin. Katliamı Türk askeri yapıyormuş gibi yayınlayın” şeklinde talimat verdiği öğrenildi.

Provakatif faaliyet planı hazırladılar.

Türkiye’nin Afrin’e yönelik artan askeri müdahale hazırlığı terör cephesini provakasyon hazırlığına itti. Temmuz ayı içerisinde Ayn-el Arap (Kobani) Afrin ve Kamışlı’da toplanan terör örgütü temsilcileri Afrin harekatının başlaması halinde Suriye, Türkiye ve Avrupa’da yürütülecek provakatif faaliyet planı hazırlandı.

Kitleleri ajite edecekler.

Kamışlı’da yapılan toplantıda bazı Avrupalı insani yardım kuruluş temsilcileri de yer aldı.. Yardım kuruluşları örgüte destek vaadi verdi. Suriye ve Türkiye’de Kürt vatandaşları sokağa dökme amaçlı planlanan provakatif faaliyet programı için bir dizi görsel hazırlığı yapıldı. Örgüt öncelikle, Suriye savaşından derlenen fotoğrafla ve videolarla kitleleri ajite etmeyi amaçlıyor.

Bu konuda ABD ve Avrupa ülkelerinin kendilerini desteklediğini belirten PKK-PYD temsilcileri tarafından Afrin’e ilk kurşunun sıkıldığı andan itibaren Türkiye’de HDP Avrupa’da ise örgüte yakın dernek ve vakıfların sürece destek vereceğin altı çizildi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir