Ana Sayfa / Güncel / Sahilde Mayın Tetikleyicisi Panik Yarattı

Sahilde Mayın Tetikleyicisi Panik Yarattı

Samsun’da balıkçıların fark ettiği Rus yapımı deniz altı mayın tetikleyicisini farketti. Balıkçıların güvenlik ekiplerine haber vermesinin ardından tehdit fünye ile patlatılarak ortadan kaldırıldı.

Sahile avlanmak için geldiler.

Samsun’un Alaçam ilçesinde avlanmak için sahile gelen balıkçılar bir cisim fark ederek jandarma ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler cismin Rus yapımı deniz altı mayın tetikleyicisi olduğunun farkına vardılar. Cisimin, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekiplerine haber verilmesinin ardından, güvenlik önlemleri alınarak fünye ile patlatıldı.

Soruşturma devam ediyor.

Olay Alaçam İlçesi Toplu Limanı’nda yaşandı. Sabah saatlerinde avlanma amacıyla sahil kenarına giden balıkçılar, sahile vurmuş halde bir cisimin farkına vardı. Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine haber verildi. Bölgeye gelen ekipler cismin Rus yapımı deniz altı mayın tetikleyicisi olduğunu tespit edildi. İmhası için Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekiplerini olay yerine çağırdı. Olay yerine gelen ekipler çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra yerleşim yerine uzak bir noktada deniz altı mayın tetikleyicisini fünye ile patlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir