Ana Sayfa / Güncel / Sarma Sigara Satana ve Bulundurana Hapis Cezası

Sarma Sigara Satana ve Bulundurana Hapis Cezası

Kaçak tütün ile mücadele kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle beraber yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan sarma sigara satana, bulundurana ve nakil edene 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası verilecek.

TBMM Genel Kurulunda, Bazı Vergi Kanunları İle Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın üçüncü bölümünde yer alan 56-83. maddeler oy çoğunluğuyla kabul edildi. Kaçak tütün ile mücadele kapsamında yapılan düzenlemeyle, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlar ile ticari amaçla, makaron veya yaprak sigara kağıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurulmuş olarak satanlara, satışa arz edenlere, bulunduran ve nakledenlere üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilecek.

Meclisten geçen bu tasarıyı doğru bulan da var yanlış bulan da var. Bu yeni düzenlemenin sarma sigara satanları ve sarma sigara içen insanları hiç memnun edecek gibi durmuyor.

Üç Yıldan Altı Yıla Kadar Hapis Cezası

Meclisten geçen yeni tasarıyla beraber artık yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan sarma sigara satan veya bulunduran şahıslara üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilecek.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir