Ana Sayfa / Güncel / Selahattin Demirtaş’tan Flaş Açıklama

Selahattin Demirtaş’tan Flaş Açıklama

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Edirne F Tipi Kapalı Cezaevin de tutuklu bulunurken Demirtaş’ın sosyal medya hesabı üzerinden şok bir açıklama yapıldı.

Selahattin Demirtaş’ın twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama da Onurlu bir buluşmaya kadar direnmeye devam edileceği yazılırken Hdp yanlılarına seslenen Selahattin Demirtaş “Bizde içerden sizlerin bu duruşuna layık olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

5 Kasım 2016 tarihi itibari ile hakkında tutuklama kararı çıkan ve Edirne F Tipi kapalı cezaevine gönderilen Selahattin Demirtaş terör yandaşlığı ve 6-8 Ekim olaylarında halka “sokağa çıkın” çağrısı ile suçlanıyor.

İşte Selahattin Demirtaş’ın O Twitleri 

“Özlemleri ile birlikte dayanışma duygularını gönderen herkese teşekkürlerimi ve selamlarımı iletiyorum. Bütün baskı politikaları dayanışmayla boşa çıkacaktır.”

“Biz de içeriden, sizlerin bu duruşuna layık olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Elbette özlem karşılıklıdır.”

“Onurlu bir buluşmaya ulaşıncaya dek direnmeye devam edeceğiz.” diye twitter açıklamalarından sonra hakkında terör yandaşlığı ve 6- 8 Ekim olaylarında halkı galeyana getirerek ”sokağa çıkın” çağrısı ile suçlanıyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir