Ana Sayfa / Güncel / Tacizciye 9 Yıl Hapis

Tacizciye 9 Yıl Hapis

Evine giden genç kadını takip edip taciz eden sanık, 9 yıl hapis cezası aldı.

Önce takip, sonra taciz, sonra darp etti.

Geçtiğimiz şubat Bursa’nın merkez Aktarhüssam Mahallesi’nde cereyan eden olayda, Timurtaşpaşa otobüs duraklarında inip evine giden S.H’yi bir kişi takip etmeye başladı. Bir süre genç kadının peşinden ayrılmayan şüpheli, ardından cinsel saldırı yapma cürretini gösterdi. Beklemediği şekilde direnç gösterilmesi üzerine bu sefer şüpheli, genç kadını darp ederek kaçtı. Genç kadının polise haber vermesi üzerine güvenlik kameralarını inceleyen Bursa Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin Hasan U. (23) olduğunu ortaya çıkardılar. Şüphelinin zaten birçok suçtan kaydı olunca yakalanması güç olmadı.

Uyuşturucu madde etkisi altındaydı

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle sanığın davası görüldü. “Olay gecesi uyuşturucu kullandım. Yürüdüğüm sırada genç kadını gördüm. Takip ettim ve alt geçitte sıkıştırdım. Kadın bana karşı koyup, ayağıma tekme ile vurdu. Bu sırada bir adamın bağırması üzerine kaçtım” şeklinde ifade veren sanık 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir