Ana Sayfa / Güncel / Terörler Mücadele Sürüyor

Terörler Mücadele Sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri açıklamasında Mardin Dargeçit’te yapılan hava harekatında 8 terörist öldürüldüğünü ve Hakkari kırsalındaki operasyonda da 3 terörist etkisiz hale getirildiğini paylaştı.

Savaş uçakşları üslerine döndü.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Mardin Dargeçit  ve Hakkari kırsalına icra edilen hava harekatında 11 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamada, 11 Temmuz 2017 tarihinde gece saatlerinde, Mardin/Dargeçit kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek eylem hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen sekiz bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği; iki silah mevziinin imha edildiği öğrenildi. Görevlerini başarılı bir şekilde yerine getiren savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri belirtildi.

Hedefler eylem hazırlığındaydı.

Diğer yandan, 11 Temmuz 2017 tarihinde gece saatlerinde, Hakkâri kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek eylem hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile yerleri tespit edilen üç bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ve bir mağaranın özel mühimmat kullanılarak imha edildiği ifadesi açıklamada yer aldı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Diyarbakır’da PKK’lı Teröristlerin Mezar Taşları Değiştirildi

Diyarbakır Emniyeti’nin uyarısıyla üzerinde şehit yazan veya mezar taşında PKK amblemleri olan teröristlerin mezar taşları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir