Ana Sayfa / Güncel / Whatsapp’tan 1 liraya soru çözümü

Whatsapp’tan 1 liraya soru çözümü

Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan 4 öğrenci üniversite sınavlarına hazırlanan adaylar için whatsapp destek grupları kurdu. Grupta öğrenciler anlamadıkları soruları grup yöneticilerine gönderirken soru başına 1 lira isteniyor.

Bir proje olarak grubu kurduklarını ifade eden Ayla Erciş isimli öğrenci, üniversitede ek gelir yaratmak istedikleri ancak eve özel ders verme konusunda çekindikleri için internet üzerinden yola çıktıklarını ifade etti. İktisat, Matematik ve Matematik öğretmenliği ikinci sınıf öğrencilerinde oluşan bir soru çözüm ekibi kurduklarını belirten Erciş, öğrencilerin değişen sınav sisteminde tereddütte olduklarını ve bu yüzden bu sisteme sıcak baktıklarını söyledi.

Soru başına 1 lira

Grupta soru çözümlerinin ücreti konusunda, soru başına alınacak ücret miktarını 1 lira olarak belirleyen gençler, öğrenciler tarafından atılan soruları kısa sürede anlaşılır bir şekilde çözerek cevabını gönderiyor. Öğrencinin anlamadığı takdirde Skype üzerinden videolu olarak yardımcı olacaklarını söylüyor. Henüz aktif olarak soru çözümlerine başlamadıklarını belirten ekip, banka hesabından onay beklediklerini söyledi.

İnternet üzerinden yapılan soru çözümleri son zamanlarda artmaya başladı. Üniversite öğrencilerin ek gelir yaratmak amacıyla sosyal medyada verdiği ilanlar ise ek ders almak istemeyen öğrenciler için yeni bir seçenek haline geldi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Akdağ’dan Nato Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ AK Parti’nin İspir ve Pazaryolu ilçe kontrollerine katılmak için Erzurum’a geldi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir