Ana Sayfa / Kültür Sanat / Rus Komutan Polonya Asıllı Çıktı

Rus Komutan Polonya Asıllı Çıktı

Geçtiğimiz aylarda Ardahan’da bir apartman kazısında bulunan tabut içindeki cesedin kime ait olduğu ortaya çıktı. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, tabutta bulunan cesedin Rus komutana ait olduğunu ancak bu Rus komutanın Polonyalı Olduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, şuanda Kars Müze’sinde muhafaza edilen ve geçtiğimiz aylarda Ardahan’da bir apartman kazısında tabut içinde bulunan Rus komutanın naaşı ile ilgili olarak Bakan Ahmet Arslan ile birlikte giderek, Kars Müze Müdürü Necmettin Alp’le görüştü.

Polonya ile yazışmalar başladı

Görüşmenin ardından Numan Kurtuşmuş ve Bakan Arslan Kars Valiliği’ne gitti. Burada basının karşısına geçen Kurtulmuş, Rus komutanın naaşı ile ilgili soruları yanıtladı. Kurtulmuş burada bulunan naşın Rus olduğunu ancak aslının Polonyalı olduğunu dile getirdi.

Kars’a bir takım ziyaretler amacıyla geldiğini belirten Kurtulmuş, Bu Rus komutanın konusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Polonya ziyareti sırasında da konuşulduğunu, bulunan naşın Polonya asıllı olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Polonya’ya iade süreci ile ilgili gerekli işlemlerin başladığını söyleyen Kurtulmuş Rusların da bu süreçte yer alacağını söyledi.

Hakkında Sinan Özdemir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir