Ana Sayfa / Magazin / Endomol Türkiye Davalık Oldu

Endomol Türkiye Davalık Oldu

Büyük bir seyirci kitlesi olan Star TV ekranlarındaki ‘Paramparça’ dizisinde rol alan Alina Boz, ilk rolünden parasını almakta sıkıntı çekiyor. Boz, iflasını açıklayan Endemol Türkiye yapım şirketine tazminat davası açarak hakkını aramayoluna gitti.

On beş bölümün parasını alamadı

Star TV ekranlarındaki Paramparça’da Hazal karakterini canlandıran Alina Boz, dizinin iflas eden yapım şirketi Endemol Medya’ya 150 bin liralık tazminat davası açtı 19 yaşındaki oyuncu, avukatları aracılığıyla 3. Fikri Sinai Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, bölüm başına 10 bin liraya anlaştığını, ancak 97 bölüm yayınlanan dizide sadece 83 bölümün ücretini aldığını iddia etti. Güzel oyuncu Alina Boz, geriye kalan 15 bölüm için davalı şirketten 150 bin lira isteğinde bulundu.

Endemol Türkiye önünde eylem yapıldı

Geçtiğimiz ay da alacaklarını tahsil edemedikleri için başta Erkan Petekkaya olmak üzere birçok oyuncu ve set çalışanı Endemol’ün Türkiye ofisi önünde eylem gerçekleştirdi. Bu gelişmeler yaşanırken Endemol’den yapılan açıklamada Türkiye organizasyonunun borçlarının en kısa sürede ödeneceği bilgisi paylaşılmıştı. Fakat Endemol Shine Türkiye’nin 4 Temmuz günü iflas başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Ünlü Çifti Karşı Karşıya Getiren Dava Sonuçlandı

Eski Eşler Bade İşçil ve Malkoç Süalp’i karşı karşıya getiren Ulus’taki lüks daire ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir