Ana Sayfa / Magazin / Gülben Ergen’e Hapis Şoku

Gülben Ergen’e Hapis Şoku

Şarkıcı Gülben Ergen, Erhan Çelik’e yönelik koruma tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle zorlama hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Gülben Ergen Hakkında koruma tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle zorlama hapis istemini İstanbul 14. Aile Mahkemesi’ne iletti. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Silem Berna Altay, İstanbul 14. Aile Mahkemesi’ne yazdığı talepte, anayasanın 443 sayılı maddesine göre Gülben Ergen, hakkında davacı olan Erhan Çelik’e yönelik önleyici koruma tedbiri kararına uymadığı gerekçesiyle zorlama hapis isteminde bulundu.

Savcı Altay, savcılığa gönderdiği ekte 6284 sayılı kanunun 13/1 maddesi gereğince mahkemenin kararına uymadığı gerekçesiyle kamuoyu adına zorlama hapis kararı verilmesini istedi. Savcı Altay’ın İstanbul 14. Aile Mahkemesi’ne yaptığı başvuruyu mahkeme kabul ederse Gülben Ergen cezaevine girecek.

Zorlama Hapis Nasıl Oluyor ?

Zorlama hapis kararının net bir tarihi olmamakla beraber genellikle ilk seferliğine en fazla 3 gün oluyor. Eğer ceza bir daha tekrarlanırsa zorlama hapis cezası 5 ve 10 gün arasında oluyor. Davalı olan sanatçı Gülben Ergen’in zorlama hapis kararına itiraz hakkı bulunuyor ancak ceza hiçbir türlü ertelenmiyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Ünlü Çifti Karşı Karşıya Getiren Dava Sonuçlandı

Eski Eşler Bade İşçil ve Malkoç Süalp’i karşı karşıya getiren Ulus’taki lüks daire ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir