Ana Sayfa / Magazin / Ünlü Çifti Karşı Karşıya Getiren Dava Sonuçlandı

Ünlü Çifti Karşı Karşıya Getiren Dava Sonuçlandı

Eski Eşler Bade İşçil ve Malkoç Süalp’i karşı karşıya getiren Ulus’taki lüks daire ile ilgili dava sonuçlandı ve evin tapusu Malkoç Süalp’in oldu.

Oyuncu Bade İşçil ve iş adamı Malkoç Süalp , 20 Haziran 2016’da anlaşmalı olarak boşandıktan sonra bir kez daha mahkemelik oldu. Eski eşler bu kez , Ulus Savoy konutlarında ki daire yüzünden karşı karşıya geldi. Her iki tarafta dublex dairenin yarı oranının hissesine sahipti. Ev kredisinin Yüzde 78’lik kısmını Süalp karşılarken geriye kalan kısmını ise Bade İşçil ödemişti.

Boşanma protokolüne göre ; İşçil boşandıktan sonra yüzde 22’lik hisseyi Süalp’e devredecek , Süalp’te eksperin belirlediği miktarı eski eşine peşin olarak ödeyecekti ancak taraflar miktarda anlaşamayınca iş tekrardan mahkemeye taşındı.

 Ev Fiyatı Kararsızlığı

Ekol Gayrimenkul , bir yıl önce evin değerini 4 Milyon 800 Bin Lira ( 1 Milyon 658 Bin 500 Dolar) olarak tespit etti. İşçil’e ödenmesi gereken mebla ise 364 Bin 870 Dolar olarak belirlendi ancak İşçil Terra Gayrimenkul’e değer tespiti yaptırdı ve bu şirket evin değerini 6 Milyon 25 Bin Lira olarak belirledi. Süalp , iki şirketin ortalamasını alarak yüzde 22’lik hisseye karşılık 406 Bin 835 Dolar ödemeyi önerdi ama İşçil bunu da kabul etmedi. Dosyayı bilirkişiye gönderen mahkeme evin Süalp adına tapuya kayıt ve tescil edilmesine İşçil’e ise 1 Milyon 196 Bin lira ödenmesine karar verdi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Gülben Ergen’e Hapis Şoku

Şarkıcı Gülben Ergen, Erhan Çelik’e yönelik koruma tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle zorlama hapsi istendi. İstanbul Cumhuriyet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir