Ana Sayfa / Siyaset / Bakan Bozdağ Hakim ve Savcıları Savundu

Bakan Bozdağ Hakim ve Savcıları Savundu

Hakim savcılar hakkında konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Elbette Türkiye’de adalet var ama adalet görevini yerine getirmek üzere görev yapanlara karşı bir adaletsizlik, haksızlık var” sözlerini kullandı. Bakan Bekir Bozdağ geçen yıl hakim ve savcıların 15 milyon dosyaya baktığını da ekledi.

“Adalet görevini yerine getirenlere adaletsizlik var”

Bakan Bekir Bozdağ,TBMM Genel Kurulu’nda, Bölge Adliye ve Bölge İdare  Mahkemelerinin İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı  Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın ikinci bölümü üzerinde  milletvekillerinin sorularına cevap verdi. “Türkiye’de adalet var mı?” sorusuna ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Elbette  Türkiye’de adalet var ama adalet görevini yerine getirmek üzere görev yapanlara  karşı bir adaletsizlik, haksızlık var” şeklinde yanıt verdi.

Tamı tamına 15 milyon dosya

Geçtiğimiz 2016 Yılı Adli Sicil İstatistiklerinin yayımlandığının hatırlatmasını yapan Adalet Bakanı Bozdağ, geçen sene itibarıyla cumhuriyet savcılıklarında 7 milyon 398 bin 616, ceza mahkemelerinde yaklaşık 2,5 milyon, hukuk mahkemelerinde yaklaşık 3,5 milyon  dosyanın, diğer mahkemelerdeki dosyaların da eklenmesiyle 15 milyon civarında  işin olduğunun altını çizmeden edemedi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katıldı. Yahya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir