Ana Sayfa / Siyaset / Binali Yıldırım: Soçi’de Önemli Kararlar Alınacak

Binali Yıldırım: Soçi’de Önemli Kararlar Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım Soçi’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le birlikte gerçekleşen 3’lü görüşmede önemli kararlar alınacağını söyledi.

Burada yaptığı konuşmada gündemi değerlendiren başbakan Binali Yıldırım, ayaklarına engel koymak için her yolun denendiğini, Türkiye’nin edilgen bir hale gelmesinin bu grupların tek istediği olduğunu söylerken, bu bölgenin kaderinin ancak bu bölgede yaşayanlar tarafından belirlenebileceğini, uzaktan gelenlerin burada söz hakkı olmadığını ifade etti.

Moral düşürmeye çalışıyorlar

Konuşmasının devamında Türkiye’nin yaptığı yatırımlar ve ekonomisine de değinen Yıldırım, Türkiye’de meydana gelen güzel şeylerin gözden uzak tutulmasına çalışıldığını, önemli olmayan konuları göz önüne çıkarmaya çalışarak moral düşürmeye çalıştıklarını ifade etti.

İktidara geldikleri süreden bu yana bu kadar hizmeti bu engellere rağmen yerine getirdiklerini ve her seferinde de bu engellerin başka şekillerde önlerine çıktıklarını ifade etti. Yıldırım ilk iktidara geldikleri zamanda bir muhtıra verildiğini ve o tarihten itibaren de devamlı olarak demokrasiyi geliştirmeye çalıştıklarının altını çizerken tek amaçlarının milletin isteklerini yerine getirmek olduğunu söyledi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katıldı. Yahya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir