Ana Sayfa / Siyaset / Bozdağ Kılıçdaroğlu’na Sert Çıktı

Bozdağ Kılıçdaroğlu’na Sert Çıktı

Bakanı Bekir Bozdağ Enis Berberoğlu için Maltepe cezaevinde bir gün önce hazırlık yapıldığı iddiasını çok sert dille eleştirdi.

“Söylerken de yüzü kızarmıyor.”

Kılıçdaroğlu’nu  iddiasını ispata davet eden Bakan Bozdağ yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı.”Kılıçdaroğlu bugün “Maltepe cezaevinde hazırlık yapılıyor diyor,ne kadar ceza alınacağı belli Maltepe Cezaevi’nde ona göre hazırlık yapılıyor” diyor. Güya Enis Berberoğlu hakkındaki ceza için çıkmadan cezanın ne olacağını bilindiğini ifade ediyor. Bakın buradan çok net ifade ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Yalan söylüyor ama yalanı söylerken de yüzü kızarmıyor.”
“Böyle bir şey yok”
Kılıçdaroğlu’nu vatandaşları tahrik etmek ile suçlayan Bozdağ, “Böyle bir şey yok böyle bir şeyin olması da mümkün değil. Bu açık bir yalan daha da ötesi açık bir iftiradır. Vatandaşı tahrik etmek için yapılan bir iftiradır. Berberoğlu hakkındaki mahkeme kararından kamuoyunun sonradan haberi olduğu gibi Adalet Bakanlığının ve Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün haberi oldu. Birisi ceza alırken veya cezası ile birlikte tutuklandıktan sonra nereye konacağını ceza ve tevkif evleri genel müdürlüğü karar verir. Sayın Berberoğlu’nun nereye konulacağına hakkında çıkan karardan sonra karar verilmiştir. Türkiye cezaevlerinde olmayan şeyleri varmış gibi göstermek ana muhalefet liderine yakışmaz.” dedi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katıldı. Yahya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir