Ana Sayfa / Siyaset / Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katıldı. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılan programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadınları korumaya yönelik yeni bir eylem planı ile ilgili çalışmalar hazırlandığını ve bu çalışmaların yeni yılla birlikte hayata geçirileceğini ifade etti.

Kendi meselelerine kadınların bu kadar cesurca, azimle sahip çıktıklarını gördükçe kendilerinin de bu konuda önemli adımlar attıkları belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda adımlar atmaya da devam edeceklerini belirtti. Kadına yönelik yapılan hiçbir şiddeti kabul etmeyeceklerini vurguladı.

Cezalarını çekmeliler

Kadına yapılan şiddetin insanlığa bir ihanet olarak algılanması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, cumhurbaşkanı sıfatına dayanarak, bu ihaneti gerçekleştiren herkesin ceza alması gerektiğini söyledi. Erdoğan, ‘Bu sorun sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da başlıca sorunudur’ dedi.

Kadına yönelik yapılan şiddetle ilgili elde edilen araştırma sonuçlarında maddi gelir ve eğitim düzeyinin şiddet oranıyla bağlantısının olmadığının görüldüğünü söyleyen Erdoğan, bu hareketlerde bulunan kişilerin asıl sorunun zihin kodlarında var olan sorundan kaynaklandığını belirtti. Burada çoban, ilahiyatçı ya da ateist olmasıyla bir bağlantısı olmadığını ekledi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Binali Yıldırım: Soçi’de Önemli Kararlar Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir