Ana Sayfa / Siyaset / Meral Akşener’in Partisi İçin MHP’de Toplu İstifa!

Meral Akşener’in Partisi İçin MHP’de Toplu İstifa!

Genel Merkez’in tutumunu onaylamadıklarını açıklayan MHP Kocaeli Gölcük ve Bursa Yenişehir İlçe Başkanlıkları’nda toplu istifalar meydana geldi. İstifa eden isimler Meral Akşener’in partisinde yer alacak.

Parkta buluştular

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Gölcük İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyelerinden 410 kişi ve MHP Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 215 kişi istifasını verdi. MHP eski MYK Adnan Özdere “Meral Akşener’in kuracağı yeni partide bulunacağız” sözlerini kullandı. MHP Gölcük İlçe Başkanlığı üyesi 410 kişi dün akşam partilerine istifalarını verdi. Gölcük’te bulunan Koray Aydın Parkı’nda bir araya gelen partililere istifa dilekçeleri verildi. Notere verilmek üzere dilekçeleri dolduran 410 kişi MHP’den ayrıldı.

“İsteyen istediği yere gidebilir”

MHP eski MYK Adnan Özdere “Meral Akşener’in kuracağı yeni partide bulunacağız. Bu partide artık eskisi gibi sağcı, solcu yok. Merkez bir parti olacak. Aynı ideal için bir arada olacağız. MHP’nin başka mecralarını sürüklendiğini gördüğümüz için şimdi başka bir partiye geçiyoruz” dedi. İl Başkanı Aydın Ünlü de, “MHP’nin kurumsal yapısıyla ters düşenlerin zaten bizde işi yok. Bizim de onlarla işimiz yok. Onlardan da hiçbir beklentimiz yok. Allah yollarını açık etsin. İsteyen istediği yere gidebilir” diye kendisini ifade etti.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Erdoğan: Kadına Şiddette Önemli Adımlar Attık

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katıldı. Yahya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir