Ana Sayfa / Siyaset / Yıldırım: Türkiye’ye Çağ Atlattık

Yıldırım: Türkiye’ye Çağ Atlattık

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitlik Parkı’nın açılışı için Sancaktepe’ye gitti. Açılışa başbakanın dışında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve bölge halkı katılım gösterdi.

Açılış törenini gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, burada çok güzel bir alanın açılışını yaptıkları için mutluluk duyduklarını, Parkın isminin ise Muhsin Yazıcıoğlu Şehitler Parkı olarak bilinmesinin daha doğru bir adım olacağını söyledi.

‘Bayrağına aşıktı’

Konuşma sırasında Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer tüm şehitlere başsağlığı dileyen Yıldırım, Yazıcıoğlu’nun bir Türk milliyetçisi olduğunu ve bayrağına aşık bir insan olduğunu ifade etti. Yazıcıoğlu’nun Türkiye’ye karşı ihanet ve düşmanlık içerisinde olan herkesle mücadelede olduğunu da vurguladı..

AK Parti’nin kurulduğu bugünden yana prensibi olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, işlerinin millete ve vatana hizmet etmek olduğunu, bu yüzden 15 yıldır durmadan çalıştıklarını dile getirdi. Türk milletini dev yatırımlarla buluşturduklarını söyleyen başbakan, Şimdi de Çanakkale’ye dünyanın en uzun köprüsünü yapacaklarını söylerken, ülkeye çağ attırdıklarını vurguladı.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Binali Yıldırım: Soçi’de Önemli Kararlar Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir