Ana Sayfa / Spor / Spor Toto Teşkilatı’na Tepki!

Spor Toto Teşkilatı’na Tepki!

Spor Toto Süper Lig’de TFF 2. ve 3. Lig’de bulunan 90 takım, elde edilen gelirlerinin düştüğü gerekçesiyle TFF’ye başvurdu. Bu kapsamda 90 takımın önümüzdeki haftanın karşılaşmalarında Spor Toto Teşkilatı’nı protesto edeceklerini duyurdu.

TFF 2. ve 3. Lig’de bulunan takımlar her fırsatta mali açıdan birçok takımın şuanda sıkıntı yaşadığı sürekli dile getirilmesine rağmen herhangi bir adımın atılmamasının ardından, 90 takım çok önemli bir karar aldığının duyurusunu yaptı. Bu sezon Spor Toto Teşkilatı tarafından yapılan ödemelerde kesinti yapıldığını belirten kulüpler duruma tepki göstereceklerini ifade etti.

90 kulüp toplantı sonrasında protesto şeklini  belirleyecek

TFF 2. ve 3. Lig kulüp başkanları 6 Aralık Cuma günü bir araya gelecek. Burada yapılan toplantıdan sonra alınacak kararlar çerçevesinde yaptırımlar uygulamak için harekete geçilecek. Bu toplantıya katılacak olan 90 kulübün ise iki konuda karar alabileceği bildiriliyor.

Birinci ihtimal çerçevesinde kulüplerin gelecek hafta gerçekleşecek olan müsabakalara çıkmayacağı konuşulurken, ikinci ihtimal olarak karşılaşmalarda futbolcular sahada bulunacak fakat karşılaşma düdüğü çaldığı anca 1 dakika boyunca hareketsiz bir şekilde bekleyecek. Toplantı Çarşamba günü Ankara’da yapılacak.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Fenerbahçe’den İyi Haber

Fenerbahçe’de sakatlıkları olan Mathieu Valbuena ve Mauricio Isla için iyi haberler geldi. Süper Lig’in 13. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir